Destek Hattı +90 (224) 241 4104 - 05

Ekiplerimiz tarafından sokaklardan alınarak merkezimize getirilen köpeklerin ilk kabul edildikleri yerdir.

Köpekler toplama aracından indirilerek bu binada bulunan yıkama ünitesine çıkartılmakta, burada bulunan kafeslere yerleştirilmekte ve kafeslerin üzerine alındıkları bölgeler kaydedilmektedir.

Ekiplerden teslim alınan köpeklerin yine aynı ünitede kulak küpeleri takılmakta, fotoğrafları çekilerek kayıtları alınmaktadır. Takiben her biri şampuanla yıkanarak kurutma bölmesinde kurutulmaktadır.

Kuruyan köpekler bir hafta süreyle kalacakları müşahade bölmelerine yerleştirilmeden önce iç ve dış paraziter ilaçlamaları yapılmaktadır. Müşahade süresi dolan köpekler kısırlaştırma amacıyla operasyon ünitesine gönderilir.

İlk kabul binamız yerden ısıtmalıdır ve içerisinde paslanmaz çelikten otomatik suluk ve yemlikleri olan 26 adet kafesten oluşmaktadır. Bölmelerin zeminleri, duvarları ve paslanmaz çelik aksamları, temizlik ve dezenfeksiyona son derece elverişli malzemeden yapılmıştır.

Hergün yapılan düzenli temizliğin dışında haftanın 3 günü köpekler, kafesten kafese aktarılarak, rutin dezenfeksiyon işlemi yapılır. 

İlk Kabul Ünitesi

Tesis Bölümler